Bezpieczna nawierzchnia

IMG_4461
IMG_9082
20170411_153431
peru-fallschutz-2
IMG_6598_salzwedel_spielflaeche
Kadan, CZ (2)
J2532_Bydgoszcz_PL
ballspielplatte_2
Gecko, Ostrava, CZ
IMG_6260
IMG_6580
IMG_9817
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jaki rodzaj nawierzchni bezpiecznej cię interesuje?

Gumowa nawierzchnia wylewana

Nawierzchnia gumowa wylewana jest jednym z najpopularniejszych rodzajów nawierzchni na place zabaw. Główne zalety to:

Niemal nieograniczone możliwości projektowania

Nawierzchnie gumowe nie wymagają wielu nakładów finansowych. Jedyne co powinniśmy robić, to regularnie je zamiatać i ewentualnie raz do roku poddawać czyszczeniu.

Nawierzchnia gumowa wylewane EPDM

Niskie koszty utrzymania

Utrzymanie dobrze wykonanej nawierzchni nie wymaga wielu nakładów finansowych. Jedyne co powinniśmy robić, to regularnie zamiatać i ewentualnie raz do roku poddać ją czyszczeniu.

Idealne dopasowanie do słupów i krawężników

Nawierzchnia poliuretanowa EPDM znana jest z tego, że można ją idealnie dolać do słupów urządzeń zabawowych i do krawężników. Górną warstwę EPDM można dopasować do krawężnika lub pokryć go nią, ukrywając jego niedoskonałości lub mniej estetyczny wygląd.

Przepuszczalność wody - nie będzie kałuży

Nawierzchnia gumowa wylewana jest wodoprzepuszczalna. Jest to niewątpliwą zaletą, ponieważ po deszczu szybko wysycha i można kontynuować zabawę. Jako spodnia warstwa świetnie sprawdza się podbudowa z kruszywa, która przepuszcza wodę i w naszej ocenie jest najlepszym rozwiązaniem. Przy montażu na powierzchniach nieprzepuszczających wodę, należy przewidzieć możliwość jej odprowadzenia z poziomu podbudowy, ponieważ zastoiny wody mogą powodować niszczenie nawierzchni.

Zaufany dostawca

Dla klientów, którzy nie zagłębiają się w tajniki przygotowania profesjonalnej i bezpiecznej nawierzchni, z pomocą przyjdzie zaufany sprzedawca, potrafiący szczerze oraz dobrze doradzić przy podjęciu ostatecznej decyzji. Nawierzchnie poliuretanowe cechują się wysoką wytrzymałością. Jeżeli chodzi o ich bezpieczeństwo, to jest ono zależne od wielu czynników, na przykład ich ułożenia, montażu lub zgodności z obowiązującymi normami. Granulaty i kleje muszą być najwyższej jakości, ponieważ obydwa mają ogromny wpływ na trwałość i bezpieczeństwo placu zabaw.

Nawierzchnia wylewana wymaga fachowej ręki

W praktyce technikę, jaką zostanie wykonana poliuretanowa nawierzchnia, należy dopasować do warunków pogodowych w dniu montażu. Tylko doświadczony fachowiec jest w stanie ocenić najlepszy w danym dniu sposób. Czas wykonywanej pracy ma duży wpływ na jakość nawierzchni. Należy robić to dokładnie, ale z zachowaniem odpowiedniego tempa, aby poliuretanowe nawierzchnie nie zawierały widocznych śladów montażowych. Nie możemy zapomnieć o tym, że musimy uzyskać poziom amortyzacji zgodny z normami. Wykonywane przez nas nawierzchnie są zgodne z posiadanymi certyfikatami.

Montaż gumowej nawierzchni wylewanej

Wykonujemy nawierzchnie wylewane od 15 lat

Educarium od prawie 15 lat wykonuje place zabaw z nawierzchnię wylewaną. Współpracujemy ze sprawdzonymi wieloletnimi partnerami, oczekując od nich najwyższej jakości materiałów. Koszt jest ważny, ale jakość jest dla nas sprawą priorytetową.

Zapraszamy do kontaktu

Każdy projekt  nawierzchni wylewanej jest wyceniany indywidualnie. Cena zależna jest m.in. od powierzchni placu zabaw, wysokości upadku jaką musimy osiągnąć, ilości i odcienia użytych kolorów. Na cenę wpływa również to, czy wykonanie dotyczy tylko nawierzchni wylewanej, czy także innych elementów placu zabaw.

Jeżeli jesteś projektantem i masz pytania techniczne lub związane z oszacowaniem kosztów, to chętnie odpowiemy i doradzimy.

Ciekawą propozycją z którą wychodzimy na przeciw naszym klientom są gumowe figury do montażu w nawierzchni EPDM. Posiadamy ich kilkaset w ofercie. Pozwalają one przy stosunkowo niskim koszcie, jeszcze bardziej wzbogacić nawierzchnię wylewaną, zmniejszając ryzyko popsucia projektu przez nieudolnego wykonawcę oraz skrócić czas realizacji.

Nawierzchnia bezspoinowo EPDM

Gumowa nawierzchnia wylewana

Dane techniczne

Nawierzchnia wylewana EPDM

Dolna warstwa: SBR (granulat gumowy pochodzące z recyklingu); klej poliuretanowy

Górna warstwa: EPDM (granulat EPDM barwiony w masie), grubość warstwa 1cm, klej poliuretanowy

Kolory: EPDM

Certyfikat zgodności z EN1177, atest PZH

Grubość (mm)
Maks. wys. upadku
40 150cm
60 200cm
80 230cm
100 270cm
120 300cm
 
wylewana nawierzchnia gumowa EPDM | bezpiecznanawierzchnia.pl