Bezpieczna nawierzchnia

gumowa płyta plac zabaw
górka z nawierzchni EPDM
gumowe maty przerostowe
gumowa mata SBR
bezpieczna mata epdm
nawierzchnia wylewana z wzorami przykładowy projekt
plac zabaw trawa sztuczna
płyty gumowe boisko
Nawierzchnia bezpieczna centrum handlowy
nawierzchnia przerostowa karuzela
gra podwórkowa płyty gumowe
wylewana nawierzchnia EPDM
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jaki rodzaj nawierzchni bezpiecznej cię interesuje?

Nawierzchnie EPDM i inne - różne sposoby wykonania

 

Wyróżniamy różnorodne rodzaje nawierzchni:

Nawierzchnia bezpieczna z płyt gumowych Euroflex SBR oraz Euroflex EPDM

Nawierzchnia bezpieczna gumowa bezspoinowa

Nawierzchnia bezpieczna - sztuczna trawa

Nawierzchnia bezpieczna - maty przerostowe

Nawierzchnia bezpieczna z materiałów sypkich - piasek lub kora

Nawierzchnia bezpieczna wewnątrz budynków - Euroflex Visual System

Posiadamy 15 letnie doświadczenie w wykonywaniu nawierzchni bezpiecznej pod place zabaw. Na naszym koncie są setki realizacji ze wszystkimi możliwymi rodzajami nawierzchni. Wykonywaliśmy place zabaw, na których została wykorzystana nawierzchnia bezpieczna EPDM, na różnych kondygnacjach budynków, na terenach podmokłych oraz trudno dostępnych. Oferujemy możliwość kompleksowego wykonania placu zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi, wykonanie zieleni, małej architektury, ogrodzeń oraz ścieżek różnego typu.

Nasi klienci to głównie miasta i gminy, szkoły oraz deweloperzy. Działamy jako generalny wykonawca, podwykonawca lub dostawca materiału.

Chętnie doradzamy przy wyborze rodzaju nawierzchni. Możemy zaproponować kompleksowe rozwiązanie (wraz z całą dokumentacją budowlaną).

Dobrze wykonane nawierzchnie EPDM spełniają swoje zadania oraz pozostają w idealnej formie przez wiele lat. Wybierz sprawdzonego fachowca, zadzwoń do nas. 

 

Obrzeże gumowe

Praktycznym rozwiązaniem na istniejące nawierzchnie z betonu lub asfaltu są obrzeża skośne, stosowane zamiast krawężników. Dostępne w rozmiarach 25 x 100 cm oraz w wersjach narożnych. Można je łatwo montować za pomocą kołków i przykleić do podłoża.

 

bezpieczna nawierzchnia obrzeże

Gumowe obrzeże

 

Płyty gumowe na place zabaw

Gumowe podłoże na place zabaw, dostarczane przez renomowane firmy, to gwarancja certyfikatu HIC oraz długoterminowe utrzymanie zaprojektowanego poziomu bezpieczeństwa. Jakość nawierzchni w tym przypadku jest o wiele mniej zależna od umiejętności osoby, która zobowiązała się wykonać dany plac zabaw. Podłoże to jest najlepszym rozwiązaniem – od prawie 15 lat Educarium reprezentuje niemiecką firmę Kraiburg Relastec, producenta produktów pod marką EUROFLEX. Kraiburg Relastec to najstarszy i największy producent płyt gumowych na place zabaw w Europie. Nawierzchnie z płyt SBR oraz EPDM spełniają najnowszą unijną normę PN-EN 1177:2019. Płyta gumowa na plac zabaw ochroni dzieci przed urazami, a także zapewni im bezpieczną strefę zabaw.

Płyty gumowe na plac zabaw

Nawierzchnia amortyzująca do wewnątrz

Od lat szukaliśmy z klientami najlepszego rozwiązania na nawierzchnię bezpieczną do wewnątrz budynków. Standardowa nawierzchnie nie jest idealnym rozwiązaniem do użytku w centrach handlowych,  muzeach,  centrach zabaw. Największą wadą  jest utrzymanie nawierzchni w odpowiedniej czystości. Lekkie chropowatość nawierzchni nie ułatwiają wyczyszczenia; najlepiej zastosować myjkę ciśnieniową, ale to w centrum handlowy mało praktyczne. 

 Konstrukcja nawierzchnia Visual System

Płyty absorbujące upadek EUROFLEX SBR

Najtrwalsze rozwiązanie na nawierzchnię bezpieczną to bez wątpliwości płyty amortyzujące EUROFLEX® STANDARD. Dają one najlepszą gwarancję utrzymania poziomu amortyzacji przez wiele lat po montażu. Dzięki czterdziestoletniemu  doświadczeniu producenta płyty te trzymają formę, nie kruszą się, doskonale się je montuje i świetnie odprowadzają wodę po deszczu. Są produkowane w warunkach kontrolowanych przez największego producenta tego typu produktów w Europie.

Płyty EUROFLEX® STANDARD amortyzują upadek, gwarantując przy tym najwyższy standard bezpieczeństwa na placach zabaw. Poza tym płyty te są idealnymi rozwiązaniami do urządzeń fitness czy też Street Workout.

Ozdobne płyty gumowe na plac zabaw

Bogactwo wzorów i kolorów

płytki ozdobne na placu zabawPozwól nawierzchni bezpiecznej stać się elementem zabawy! Jest to możliwe dzięki bogatemu wyborowi płyt z wzorami, literami i cyframi. Dzięki nimi możemy projektować  różne rodzaje gier w nawierzchni. Takich gotowych rozwiązań jest kilka. Płyty z wzorami są dostępne w każdej grubości i w kilku wariantach kolorystycznych. Z tymi płytami można stworzyć grą podwórkową takich jak gry w klasach.

Ozdobne płyty gumowe na plac zabaw

Sztuczna trawa na plac zabaw 

Sztuczna trawa na placu zabaw

Sztuczna trawa na plac zabaw stanowi ciekawą alternatywą dla nawierzchni gumowej. Jest to rozwiązanie, który nadaje placowi zabaw zupełnie innych charakter niż nawierzchni z gumy. Lepszej jakości trawa wygląda bardzo podobnie do tej naturalnej, a w porównaniu do jej naturalnego odpowiednika ma przeważające zalety.

Uzyskanie wysokiego poziomu amortyzacji

Dzięki zastosowaniu mat amortyzujących pod trawę, można zapewnić bezpieczny upadek z wysokości nawet do 3 metrów. Sztuczna trawa na plac zabaw to znakomity wybór, ponieważ nadaje się ona pod wszystkie standardowe urządzenia zabawowe.

Bezpieczna nawierzchnia na boiska wielofunkcyjna

nawierzchnia sportowo-rekreacyjnaDla sportowców ważna jest zarówno dobra amortyzacja, jak i dobre odbicie piłki od nawierzchni, szczególnie przy grze w koszykówkę. Nawierzchnia Euroflex Sport łączy te dwie cechy. Płyty Euroflex Sport są bardziej sprasowane niż standardowe płyt SBR, co umożliwia lepsze odbicia piłki (zgodnie z normą DIN18032 część 2) oraz jeszcze większą trwałość. Pozwala to na idealne połączenie ochrony przed urazami i świetne możliwości gry.

Nawierzchnia sportowa

 

Gumowe kostki brukowe

Kostki brukowe z gumyMaty gumowe w kształcie kostki brukowej

Zaoferujemy wykonanie różnych rodzajów nawierzchni

  • Nawierzchnia bezpieczna z płyt gumowych Euroflex SBR oraz Euroflex EPDM

  • Nawierzchnia bezpieczna gumowa EPDM bezspoinowa

  • Nawierzchnia bezpieczna - sztuczna trawa

  • Nawierzchnia bezpieczna - z mat przerostowych

  • Nawierzchnia bezpieczna z materiałów sypkich - piasek lub kora

 

Mamy 15 lat doświadczenia w wykonywaniu nawierzchni bezpiecznej pod place zabaw, setki realizacji na wszystkie rodzaje nawierzchni, możliwość kompleksowego wykonania placu zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi, wykonania zieleni, pozostałej małej architektury, ogrodzenia, wykonanie ścieżek różnego typu. Realizowaliśmy place zabaw z nawierzchnią bezpieczną na różnych kontygnacjach budynków, na terenach podmokłych, na terenach trudno dostępnych.

Mata na plac zabaw, pod zjeżdżalnię lub huśtawki „Protect"

Mata gumowa metrowa pod zjeżdżalnie, huśtawka lub karuzela

Jeżeli huśtawka lub zjeżdżalnia znajduje się na trawniku, bardzo często można zaobserwować, na końcu ślizgu albo bezpośrednio pod siedziskiem, ubytek ziemi. Plac zabaw powinien swoim wyglądem zachęcać dzieci do zabawy. Jednak nieestetyczne dziury, w których zbiera się woda po deszczu, nie ułatwiają tego zadania. Dlatego warto zastosować specjalne maty pod place zabaw. Zapewniają one największą absorpcję uderzeń spośród materiałów takich jak piasek, trawnik czy ściółka. Maty gumowe na plac zabaw pod zjeżdżalnie lub huśtawkę są niezwykle trwałe oraz odporne na intensywne użytkowanie.

mata pod zjeżdżalnią

Kolorowy plac zabaw — nawierzchnia z EPDM

nawierzchnia bezpieczna EUROFLEX EPDM

Płyty EUROFLEX® EPDM gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa, są odporne na warunki atmosferyczne, a także działanie wody. Świetnie sprawdzą się w miejscach, w których podłoże musi zachowywać odpowiednie wymogi bezpieczeństwa, a jednocześnie wykazywać ponadprzeciętną trwałość oraz wysokie walory estetyczne. Płyty EPDM są świetnym wyposażeniem placów zabaw oraz przedszkoli, nadają się jako nawierzchnia do obiektów sportowych szkół, a także jako antypoślizgowe pokrycie wokół basenów.

Płyty gumowe EPDM — intensywne kolory

Płyty z warstwą EPDM dają każdemu placowi zabaw niesamowity urok dzięki zastosowaniu jasnych oraz intensywnych barw. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, a połączenie kilku kolorów jednocześnie tworzy barwne melanże. Co warto zaznaczyć, płyty EPDM nie odbarwiają się, a w dodatku nie barwią innych materiałów. To bezpieczna nawierzchnia z płyt, która umożliwia korzystanie bez obaw o urazy.

Dlaczego nawierzchnia z warstwą EPDM?

W porównaniu do płyt standardowych płyty EUROFLEX® EPDM posiadają większą gamę kolorów. Ponadto są one zdecydowanie trwalsze od tych z granulatu SBR, ponieważ granulat EPDM jest barwiony w masie. W przeciwieństwie do większości płyt na rynku w EUROFLEX® EPDM używamy klejów odpornych na promienie UV, natomiast u konkurencji ta opcja jest dostępna tylko za dodatkową opłatą. Efekt może być tylko jeden! Konkurencyjne płyty gumowe z EPDM szybko się odbarwiają, a nasze są w stanie przetrwać wiele lat.

Nieśliskie te maty - Euroflex Aqua

Maty amortyzujące Euroflex Aqua o grubości 30 mm zostały zaprojektowane specjalnie do użytku w miejscach mokrych, takich jak parki wodne oraz przy fontannach. Maty Euroflex Aqua mają wszystkie zalety maty EPDM, a dodatkowo są antypoślizgowe zgodnie z normą DIN 51097:1992-11, grupa C.

Maty gumowe specjalnie na mokre powierzchnie

 

 
nawierzchnia bezpieczna EPDM | bezpiecznanawierzchnia.pl