Bezpieczna nawierzchnia

Krawężniki i obrzeża gumowe na place zabaw

Zalecamy zastosowanie krawężników gumowych do nawierzchni bezpiecznej w szczególności, gdy jej wykonanie przewidziano z płyt również stworzonych z tego materiału. Gumowe krawężniki pozwalają na piękne i bezpieczne wykończenie nawierzchni — doskonale sprawdzą się na placach zabaw pomiędzy trawnikiem a nawierzchnią z piasku. Obrzeża gumowe, w porównaniu do tych betonowych, są znacznie bezpieczniejsze nie tylko dla najmłodszych użytkowników placu, ale też dla osób dorosłych. Z tego również powodu krawężniki gumowe są idealnym produktem na boiska do siatkówki plażowej.

Zastosowanie rowków w dolnej części krawężnika zdecydowanie poprawia jego stabilność w ławie betonowej. Dodatkowo, aby ułatwić montaż, elastyczny krawężnik łączony jest kołkami.

Gumowy krawężnik EUROFLEX® jest dostępny w trzech wariantach. Wersja podstawowa to krawężnik elastyczny, który doskonale sprawdzi się w przypadku giętych linii na placu zabaw. Druga wersja jest wzmocniona stalą, dzięki czemu świetnie nadaje się do podkreślenia prostych konturów. W wersji trzeciej krawężnik gumowy pokryto warstwą EPDM, co umożliwia idealne dopasowanie barwy obrzeży do nawierzchni, ujednolicając w ten sposób kolorystykę placu. Obrzeże gumowe może występować także w odmiennym od nawierzchni wariancie kolorystycznym. Zastosowanie innego koloru obrzeży, pozwoli podkreślić zarys placu. Gumowe obrzeże stanie się wówczas ciekawym, oryginalnym elementem ozdobnym. Połączenie tych dwóch aspektów — bezpieczeństwa oraz estetyki — sprawiło, że obrzeża gumowe są chętnie wybierane przez każdą firmę tworzącą place zabaw.

 

krawężnik gumowy standardowy   krawężnik gumowy wzmocniony stalem   krawężnik gumowy z warstwą EPDM

 

 

nawierzchnia z płyt z krawężnikami gumowymi

 

 

Gumowe krawężniki EUROFLEX®

Elastyczny krawężnik wzmocniony Krawężnik gumowy z warstą EPDM Krawężnik gumowy Materiał: granulat gumowy pochodzący z recyklingu; kolorowy klej poliuretanowy

Kolory: czerwony, zielony, szary, czarny, kolory EPDM

Certyfikat TÜV (EN 1176), certyfikat zgodności z EN71-3, atest PZH

Wymiary (mm)
Wymiary (mm)
Waga (kg)
Maks. wys. upadku

Krawężnik elastyczny standard

Obrzeże gumowe  

1000x250x50mm
13,9kg
60cm

Krawężnik elastyczna z warstwą EPDM

Obrzeże gumowe z warstwą EPDM

1000x250x50mm
11,0kg
60cm

Krawężnik elastyczny wzmocniony

Obrzeże gumowe wzmocnione

1000x250x50mm
13,9kg
60cm
 
bezpiecznanawierzchnia.pl