• Bezpieczna-nawierzchnia-2.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-3.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-4.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-5.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-6.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-7.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-8.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-9.jpg
  • Bezpieczna-nawierzchnia-10.jpg
EUROFLEX Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw
EUROFLEX Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw
Montaż

Płyty EUROFLEX® można układać na istniejącą nawierzchnię betonową lub asfaltową, pod warunkiem, że nawierzchnia jest równa i istnieje spadek minimum 1% dla celów odwadniania. Spadek można  wykonać dwoma sposobami: poprzez szlifowanie istniejącej nawierzchni lub poprzez nałożenie cienkiej warstwy betonu.

Na innych powierzchniach: należy wysypać cienką warstwę kamieni (przepuszczających wodę; rozmiar 0-7 mm) lub lekką warstwę betonu nad warstwą podstawową, odporną na mróz oraz mocno zagęszczoną. Należy zwrócić uwagę na uzyskanie odpowiedniego spadku i przepuszczalności wody - wymaganej dla odpowiedniego drenażu. Istotna jest także właściwa wysokość warstwy (docelowa wysokość optymalnej powierzchni minus grubość warstwy).

Uwaga: Płytki o grubości 30 cm można montować wyłącznie na utwardzonej powierzchni (tj. asfalt, beton).

Jeśli nawierzchnia otaczająca płyty bezpośrednio jest miękka (np. trawnik), to proponowane jest zamontowanie krawężników gumowych EUROFLEX®. Kiedy istniejąca podbudowa jest warstwowo utwardzona (tj. beton, asfalt), to należy wyrównać wszystkie chropowatości na powierzchni (np. z cienkich kamieni o średnicy 0-3 mm). W przypadku, gdy podbudowa nie przepuszcza wody, spadek na poziomie 1% drenażu jest konieczny.

Instrukcja montażowa (PDF)

 

Montaż nawierzchni przez firmę Educarium

Możemy wykonać kompleksowo montaż nawierzchni (wraz z wykonaniem podbudowy) na terenie całego kraju. Mamy wyspecjalizowane ekipy w montażu placów zabaw z wieloletnim doświadczeniem. Daje to gwarancję, iż plac zabaw będzie wyglądał doskonale przez wiele lat. Nasi fachowcy, jako specjaliści w budowaniu placów zabaw, doskonale znają normy bezpieczeństwa dot. placów zabaw i kontrolują podczas prac montażowych, zgodność placu zabaw z tymi normami.

Zakres naszej pracy zależy od Panstwa potrzeb, możemy przygotować całą dokumentację związaną z budową placu zabaw. Mogą to być wizualizacje, szkice jak również przygotujemy projekt budowlany  Dostarczamy również dokumentację powykonawczą zgodnie z ustaleniami z Państwem.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji i/lub konkretnej oferty to zapraszamy na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 

 

Masz pytanie?

Mamy doświadczenie w projektowaniu i budowaniu placów zabaw

Kompleksowo zajmujemy się tematem placów zabaw.

Mamy doświadczenie zarówno w projektowaniu, jak i budowaniu placów zabaw.

Chętnie doradzimy przy planowaniu bezpiecznego
i radosnego placu zabaw.

Odpowiemy na każde Twoje pytanie!Napisz do nas

Kontakt

educarium
spółka z o.o.

dział place zabaw

ul. Grunwaldzka 207

85-451 Bydgoszcz

Rzetelna firma

kom

512 345 977 - Jos
662 336 600 - Łukasz
517 100 406 - Katarzyna

tel

801 500 800 - infolinia
52 324 78 00 - centrala
52 324 78 40 - place zabaw

52 324 78 47
52 321 02 51

mail

nawierzchnia@educarium.pl