Bezpieczna nawierzchnia

Gumowe kształty mogą ozdobić każdą przestrzeń

Gumowe kształty mogą ozdobić każdą przestrzeń

Granulat gumowy to elastyczny materiał amortyzujący np. w przypadku nawierzchni bezpiecznej, ale sprawdzający się również do tworzenia przeróżnych kształtów. Ze względu na swoje możliwości jest on świetnym, kreatywnym rozwiązaniem, którego szerokie zastosowanie prezentujemy na naszych stronach. 

Charakterystyczna cecha gumy - elastyczność stwarza ogromne możliwości urozmaicenia terenu rekreacyjnego. Dodatkowo jej walorem jest świetna izolacja co sprawia, że siedzenie na ciepłej powierzchni jest przyjemne; guma jest bardzo trwałym materiałem, dlatego idealnie nadaje się jako element ozdobny w przestrzeni publicznej; w formie EPDM możemy zastosować bogatą gamę kolorów, co szczególnie mile widziane jest na placach zabaw.

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów kształtów, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Bryły gumowe sprawdzą się jako element zabawowy lub ograniczający  teren. Mogą stanowić element do odpoczynku, stać się schodami, kwietnikiem lub  punktem orientacyjnym. Również jako zabezpieczenie narożników i kątów w terenie będą dobrym rozwiązaniem.

Zachęcamy do tropienia na naszych stronach  różnorodnych inspiracji i koncepcji. Jeśli nie masz pomysłu to z chęcią ci  pomożemy. Oprócz sprzedaży produktów gumowych również projektujemy tereny rekreacyjne i budujemy kompleksowo place zabaw.

Gumowe palisady i steppery

Gumowe palisady dają duże możliwości kształtowanie terenu. Można zastosować je do budowy piaskownic, do odgrodzenia elementów terenu lub do zbudowania wielkiej konstrukcji do wspinaczki.

Piaskownica z palisady gumowe SBR

Gry interaktywne zintegrowane w nawierzchni gumowej

plac zabaw do tańca i rytmiki DanceSquare

Poza interaktywnymi gumowymi zwierzętami, z którym możemy porozmawiać i które nam opowiadają historie mamy w ofercie kilka wspaniałych gier zintegrowanych w nawierzchni gumowej.

PDanceSquare - muzyczny plac zabaw dla młodzieżyierwsza z nich to DanceSquare, nasz nowy pomysł do rytmiki i tańca na zewnątrz (i dużo więcej). DanceSquare wymyśliliśmy dla nastolatek (chłopaki tez mogą), które lubią sobie wspólnie słuchać muzyki, tańczyć i poskakać. Centralny punkt DanceSquare to urządzenie DJ-Post, który jest wzmacniaczem dźwięku telefonów komórkowych. Z nimi możemy dzielić naszą muzyką z koleżankami i kolegami. Na półkulach możemy wspólnie rozwijać nasze tanecznych umiejętności.

Gumowe zwierzęta Euroflex

Gumowe zwierzęta Euroflex

Proste kształty działają na wyobraźnię i to nie tylko u dzieci. Niektóre kształty zwierząt są tak łatwo rozpoznawalne, że należą do pierwszych elementów natury, które poznajemy, choć te same zwierzęta tylko spotykamy w zoo i w książkach. Teraz możemy te kształty też zamontować na placu zabaw lub w zoo, przy przedszkolu. Konik, Wielbłąd, Słoń i Nosorożec zapraszają małe dzieci do interakcji. Są w niewielkich rozmiarach, można się na nie wspinać i pozować do selfie z mamą. 

Zabawa staję się jeszcze bardziej atrakcyjna, kiedy  zwierzęta zaczynają rozmawiać z nami, opowiadać nam historie. W wersjach interaktywnych Śpiewający Słoń, Wygadany Wielbłąd i Rymujący Nosorożec mają ogon, którym można kręcić. Po zakręceniu ogona zwierze zaczyna nam opowiadać. Jak brzmi ..., na przykład, skąd pochodzi ... i inne ciekawostki z życia tych wspaniałych zwierząt. Zachwyt gwarantowany!

Gumowe zwierzęta na plac zabaw

Gumowe zwierzęta na plac zabaw - BykZwierzęta i inne figury z gumy to wyjątkowa atrakcja dla małych dzieci. Najmłodsi chętnie poznają zwierzęta, wchodzą w interakcje, wspinają się po nich oraz pozują do zdjęć. Nasze "zwierzaki gumaki" są szczególnie interesujące dla maluszków, choć i starsze dzieci dzięki nim świetnie się bawią. Figury można montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wszystkie figury są starannie ręcznie wykonane z EPDM. Wszystkie materiały (granulaty, kleje) spełniają normy EN71-3, a więc chemicznie bezpieczne dla młodych użytkowników. Zwierzęta można  zamontować zarówno na trawie, jak i pięknie integrować z nawierzchnią gumową wylewaną lub z płyt.

Kształty funkcjonalne z gumy

Podczas projektowania terenu zdarza się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni i brakuje nam przysłowiowej "kropki nad i".  Potrzebujemy nietuzinkowych rozwiązań, które pomogą nam dojść do perfekcji. Tu pomocnym materiałem może być guma, która jest nie tylko amortyzująca (miękka), ale również ciepła i przyjemna w dotyku, posiada swój indywidualny wygląd, daje się łatwo kształtować. Idealnie nadaje się do siedzenia w terenach publicznych. Jest to materiał o ciekawym wyglądzie, nie gnije jak drewno, nie trzeba jej malować, jest prosta w utrzymaniu, daje się łatwo dokleić do twardych powierzchni. Przedstawiamy poniżej kilka elementów wykończeniowych, które można używać w miejscach publicznych (nie tylko na placu zabaw) oraz pomysły na ich zastosowanie. Jesteśmy pewni, że znajdziesz dla nich miejsce w swojej koncepcji. Jeżeli masz pytania, to chętnie na nie odpowiemy!

Ławka z granulatu gumowego

 
bezpiecznanawierzchnia.pl