Bezpieczna nawierzchnia

trójwymiarowe zwierzęta z gumy na plac zabaw
gumowe półkule
mocna i trwała piaskownica
piaskownica z elementów gumowych
gumowa kula park
Zwierzęta z EPDM trójwymiarowy
elementy z gumy do ogrodu
kształty gumowe dookoła drzew
interaktywne gumowe zwierzęta
plac zabaw sześciany
ogrodzenie półkule gumowe
gumowa piaskownica
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Gumowe kształty mogą ozdobić każdą przestrzeń

Granulat gumowy to elastyczny materiał amortyzujący np. w przypadku nawierzchni bezpiecznej, ale sprawdzający się również do tworzenia przeróżnych kształtów. Ze względu na swoje możliwości jest on świetnym, kreatywnym rozwiązaniem, którego szerokie zastosowanie prezentujemy na naszych stronach. 

Charakterystyczna cecha gumy - elastyczność stwarza ogromne możliwości urozmaicenia terenu rekreacyjnego. Dodatkowo jej walorem jest świetna izolacja co sprawia, że siedzenie na ciepłej powierzchni jest przyjemne; guma jest bardzo trwałym materiałem, dlatego idealnie nadaje się jako element ozdobny w przestrzeni publicznej; w formie EPDM możemy zastosować bogatą gamę kolorów, co szczególnie mile widziane jest na placach zabaw.

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów kształtów, które mogą pełnić różnorodne funkcje. Bryły gumowe sprawdzą się jako element zabawowy lub ograniczający  teren. Mogą stanowić element do odpoczynku, stać się schodami, kwietnikiem lub  punktem orientacyjnym. Również jako zabezpieczenie narożników i kątów w terenie będą dobrym rozwiązaniem.

Zachęcamy do tropienia na naszych stronach  różnorodnych inspiracji i koncepcji. Jeśli nie masz pomysłu to z chęcią ci  pomożemy. Oprócz sprzedaży produktów gumowych również projektujemy tereny rekreacyjne i budujemy kompleksowo place zabaw.

Euroflex — bezpieczna piaskownica gumowa

Guma pochodząca z recyklingu jest świetnym tworzywem do wykonania piaskownic. Nie rozpada się i nie kruszeje w odróżnieniu od drewna, a zatem jest zdecydowanie trwalsza od piaskownic wykonanych właśnie z tego surowca. Jest także tworzywem miękkim, co znacząco podnosi jej walory użytkowe. Bezpieczna piaskownica dla dzieci z gumy nie zawiera w sobie drzazg, ani gwoździ. Poza tym nie istnieje ryzyko zadrapania się nią przez malca. Ponadto jest to wersja tańsza od dobrej jakości piaskownic drewnianych.

Piaskownica gumowa z dziećmi

 

Wyróżniamy piaskownice:

– mniejsze, np. do niewielkich placów zabaw przy osiedlach, parkach miejskich,

– większe, np. na duże place zabaw do parków, przy budynkach publicznych, takich jak: żłobki, przedszkola czy restauracje, itp.

Sześciany z gumy SBR lub EPDM - ciekawostka w kwadracie

Sześciany gumowe

gumowe sześciany można używać jako ławki

Prosty kształt sześcianu daje szeroką gamę możliwości, czy jest  na placu zabaw, czy na większym terenie publicznym. Dzieciom z reguły nie trzeba wyjaśniać do czego mogą służyć. Można na nich siedzieć, co jest przyjemne, bo są mniej twarde niż ławki lub beton a ponadto przyjemnie ciepłe. Można na nich stanąć, aby patrzeć w dal, robić zdjęcia z góry, być tak wysokim jak tata lub skakać w dół. Jeżeli są zamontowane koło piaskownicy, to tworzą idealny stolik do budowanie babek z piasku.

Możemy również takie sześciany zamontować jako ograniczniki ruchu samochodowego. Postawić je zamiast ławek przy alejce w parku. Zrobić z nich siedziska w amfiteatrze. Kreatywne pomysły są miłe widziane.

Gumowe zwierzęta na plac zabaw

Gumowe zwierzęta na plac zabaw - BykZwierzęta i inne figury z gumy to wyjątkowa atrakcja dla małych dzieci. Najmłodsi chętnie poznają zwierzęta, wchodzą w interakcje, wspinają się po nich oraz pozują do zdjęć. Nasze "zwierzaki gumaki" są szczególnie interesujące dla maluszków, choć i starsze dzieci dzięki nim świetnie się bawią. Figury można montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wszystkie figury są starannie ręcznie wykonane z EPDM. Wszystkie materiały (granulaty, kleje) spełniają normy EN71-3, a więc chemicznie bezpieczne dla młodych użytkowników. Zwierzęta można  zamontować zarówno na trawie, jak i pięknie integrować z nawierzchnią gumową wylewaną lub z płyt.

Kształty geometryczne - zabawa dla kreatywnych

kreatywne kształty gumowe - diament

figura gumowa w kształcie pół sercaJeżeli opatrzyły ci się już kule, półkule i sześciany, to można się zastanowić nad alternatywami. Rozumiemy to i mamy już w ofercie diamenty, bryłę w kształcie pół serca, która sama w sobie nie jest symetryczna, ale w parach jak najbardziej. Z dwóch brył w kształcie pół serca można zrobić całe serca, ale możliwości jest dużo więcej. Jeśli użyjemy wyobraźni, to w ich kształtach można dostrzec kształt wieloryba, żółwia, lub grzbiet dinozaura.

Kształty funkcjonalne z gumy

Podczas projektowania terenu zdarza się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni i brakuje nam przysłowiowej "kropki nad i".  Potrzebujemy nietuzinkowych rozwiązań, które pomogą nam dojść do perfekcji. Tu pomocnym materiałem może być guma, która jest nie tylko amortyzująca (miękka), ale również ciepła i przyjemna w dotyku, posiada swój indywidualny wygląd, daje się łatwo kształtować. Idealnie nadaje się do siedzenia w terenach publicznych. Jest to materiał o ciekawym wyglądzie, nie gnije jak drewno, nie trzeba jej malować, jest prosta w utrzymaniu, daje się łatwo dokleić do twardych powierzchni. Przedstawiamy poniżej kilka elementów wykończeniowych, które można używać w miejscach publicznych (nie tylko na placu zabaw) oraz pomysły na ich zastosowanie. Jesteśmy pewni, że znajdziesz dla nich miejsce w swojej koncepcji. Jeżeli masz pytania, to chętnie na nie odpowiemy!

Ławka z granulatu gumowego

Gry interaktywne zintegrowane w nawierzchni gumowej

plac zabaw do tańca i rytmiki DanceSquare

Poza interaktywnymi gumowymi zwierzętami, z którym możemy porozmawiać i które nam opowiadają historie mamy w ofercie kilka wspaniałych gier zintegrowanych w nawierzchni gumowej.

PDanceSquare - muzyczny plac zabaw dla młodzieżyierwsza z nich to DanceSquare, nasz nowy pomysł do rytmiki i tańca na zewnątrz (i dużo więcej). DanceSquare wymyśliliśmy dla nastolatek (chłopaki tez mogą), które lubią sobie wspólnie słuchać muzyki, tańczyć i poskakać. Centralny punkt DanceSquare to urządzenie DJ-Post, który jest wzmacniaczem dźwięku telefonów komórkowych. Z nimi możemy dzielić naszą muzyką z koleżankami i kolegami. Na półkulach możemy wspólnie rozwijać nasze tanecznych umiejętności.

Kule i półkule gumowe - okrągłe w przestrzeni

Półkule gumowe

Według wielu znawców kula to kształt idealny i może dlatego gumowe kule Euroflex tak pięknie się prezentują. Kule i półkule maja wiele zastosowań na terenach rekreacyjnych jak i poza nimi. Jeśli użyjemy wyobraźni mogą stać się owocami, szlachetnymi kamieniami, elementami do sportów itd.

Kule wcale nie muszą posiadać funkcji, same w sobie są pięknym elementem architektonicznym. Mogą oczywiście działać efektywnie i efektownie na wiele sposobów. Dookoła (pół)kul można tańczyć, a także na nich skakać, na przykład na DanceSquare.

Półkuke gumowe - interaktywna zabawa

Z reguły kotwimy nasze kule i sześciany, ale wyobraźmy sobie taki eksperyment, np. przy szkole lub na naukowym placu zabaw: kilka wolno stojących kul oraz sześcianów na placu, o podobnej wadze. Niektóre z nich można poruszyć łatwo, inne dużo trudniej. Dlaczego?

Gumowe zwierzęta Euroflex

Gumowe zwierzęta Euroflex

Proste kształty działają na wyobraźnię i to nie tylko u dzieci. Niektóre kształty zwierząt są tak łatwo rozpoznawalne, że należą do pierwszych elementów natury, które poznajemy, choć te same zwierzęta tylko spotykamy w zoo i w książkach. Teraz możemy te kształty też zamontować na placu zabaw lub w zoo, przy przedszkolu. Konik, Wielbłąd, Słoń i Nosorożec zapraszają małe dzieci do interakcji. Są w niewielkich rozmiarach, można się na nie wspinać i pozować do selfie z mamą. 

Zabawa staję się jeszcze bardziej atrakcyjna, kiedy  zwierzęta zaczynają rozmawiać z nami, opowiadać nam historie. W wersjach interaktywnych Śpiewający Słoń, Wygadany Wielbłąd i Rymujący Nosorożec mają ogon, którym można kręcić. Po zakręceniu ogona zwierze zaczyna nam opowiadać. Jak brzmi ..., na przykład, skąd pochodzi ... i inne ciekawostki z życia tych wspaniałych zwierząt. Zachwyt gwarantowany!

Gumowe palisady i steppery

Gumowe palisady dają duże możliwości kształtowanie terenu. Można zastosować je do budowy piaskownic, do odgrodzenia elementów terenu lub do zbudowania wielkiej konstrukcji do wspinaczki.

Piaskownica z palisady gumowe SBR

 
gumowe kształty | trójwymiarowe figury plac zabaw | duże figury 3D plac zabaw | zwierzęta gumowe | bezpiecznanawierzchnia.pl