Bezpieczna nawierzchnia

IMG_5597
20191016_113913
Obraz 109
IMG_6627
IMG_9124
IMG_9208
Kempster-Jamrozik_Fun-Bricks_06
007a_sandkasteneinfassung-sbr-gruen
Helsingborg, Sweden
IMG_6219
IMG_6313
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bezpieczne boiska szkolne

Kiedy zastanawiamy się nad bezpieczeństwem w szkołach, najpierw przychodzą nam na myśl zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć nasze pociechy. Rozważamy wypadki, do których doszło na szkolnych boiskach, analizujemy sytuacje, w których można byłoby uniknąć konkretnego zdarzenia, i dochodzimy do wniosku, że gdyby nie zaniedbane szkolne boiska, asfaltowa czy betonowa nawierzchnia, nierówny, pofałdowany teren, mogło by nie dojść do nieszczęśliwego zdarzenia.Zaniedbane obiekty przeznaczone do zabaw, to miejsca, które zasługują na szczególną uwagę. Dzieci bowiem chętnie wykorzystują każdą pustą przestrzeń do gry w piłkę, nie wiedząc, że na każdym kroku czyhają tu niebezpieczeństwa. Zardzewiałe metalowe bramki, wystające pręty z ławek, gwoździe rozdzierające odzież zagrażają dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

W Polsce nadal istnieją miejsca, w których wielka betonowa przestrzeń przed budynkiem szkoły stanowi jedyny dostępny dla dzieci plac zabaw. To właśnie podłoże jest największym zagrożeniem. Nawierzchnia boiska powinna być miękka, aby minimalizować ryzyko urazów. Ogrodzenie powinno być odpowiednio zabezpieczone – w pogoni za piłką dzieci często wpadają na przeszkodę i jeśli natrafią na wystający element – łatwo o groźny wypadek. Boisko do gry w futbol powinna oddzielać od pozostałej części wysoka siatka – dzięki temu można zapobiec urazom spowodowanymi silnymi uderzeniami piłką.

W halach sportowych, salach gimnastycznych należących do szkół oraz na boiskach proponujemy Państwu założenie bezpiecznej nawierzchni EUROFLEX®. Nawierzchnia, to płyty sportowe, które w pełni amortyzują upadki i zapewniają doskonałe warunki do zabawy z piłką. Do tego są dźwiękochłonne i przepuszczają wodę, co powoduje, że natychmiast po deszczu można powrócić do ulubionej zabawy.

 
bezpiecznanawierzchnia.pl