Bezpieczna nawierzchnia

bezpieczna nawierzchnia z płyt gumowych
bezpieczna nawierzchnia wylewana z elementami interaktywnymi
gumowe półkule na plac zabaw
wielokolorowa nawierzchnia z płyt gumowych
górka z nawierzchni wylewanej
Steppery z gumy na plac zabaw
Gumowe kształty S i gumowe kształty C
moduly gumowe do piaskownicy
Zwierzęta gumowe na plac zabaw
Maty przerostowe pod plac zabaw
piaskownica sześciany gumowe
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Słupy gumowe zamiast słupów betonowych?

kolorowe gumowe sześciany na plac zabaw

Blokady betonowe są powszechnie używanym elementem w przestrzeni publicznej: betonowe półkule, sześciany, stanowią zapory parkingowe, oddzielają ulice od chodników, uniemożliwiają ruch do parku. Ale zamiast słupów betonowych może warto się zastanowić nad słupami gumowymi? Ma to kilka istotnych zalet:

- Zapora gumowa jest bardziej odporna na uderzenia - jest oczywiście mniej twarda, ale dzięki elastyczności nie ulegnie tak szybko uszkodzeniu.

- Jest bezpieczniejsza tam, gdzie jest mało miejsca. Zmniejsza ryzyko zarysowań samochodów na parkingu i nie oznacza to wcale, że ta gumowa blokada łatwiej się podaje w przypadku lekkiego uderzenia w porównaniu do blokadą betonową. Półkule lub sześciany gumowe będą tak samo efektywnie powstrzymywać niepożądany ruch.

- Z elementami  gumowymi mamy dużo więcej możliwości zabawy kolorami. Chcemy ustawić półkule ostrzegawcze w kolorze czerwonym? Nie ma żadnego problemu. Kolor żółty lub niebieski bardziej pasuje do naszych firmowych barw? I to jest możliwe. Jasne kolory ostrzegawcze - nie ma problemu. 

- Kule, półkule, sześciany i inne kształty gumowe mają jeszcze inne zalety: są bardzo przyjemne w dotyku. Materiał, choć w całości bardzo sztywny i trwały, jest ciepły i miękki. Siedzenie na gumie jest o wiele przyjemniejsze niż na betonie, a nawet na drewnie. Szczególnie interesujące jest to, że nasze elementy spełniają funkcje podwójne: z jednej strony uniemożliwiamy wjazd na teren, a z drugiej strony te same elementy mogą stanowić niebanalne siedziska.

- Kształty gumowe są nieco lżejsze od podobnych kul i sześcianów betonowych. Ma to swoje wady i zalety, zależnie od naszych konkretnych potrzeb. Łatwiej jest przemieścić sześcian gumowy niż taki sam  betonowy, choć przy wadze 50 kg i tak raczej nikt nie zabierze takiego sześcianu pod pachę. Mniejsza waga natomiast znacznie ułatwia montaż. 

- Same kształty świetnie sprawdzą się jako ławki, a dla kreatywnych istnieją nieskończone możliwości tworzenia ciekawych większych kształtów za pomocą łączenia większej ilości elementów.

- Istnieje oczywiście wiele innych ciekawych sposobów na zaporę wjazdu na teren np. za pomocą naszych wielkich zwierząt. Świetnie sprawdzą się jako strażnicy, a jednocześnie będą stanowić zaproszenie i wskazówkę, że tędy prowadzi droga na pobliski plac zabaw.

gumowa figura na plac zabaw

gumowa figura na plac zabaw

gumowa figura na plac zabaw

- Zalety produktów z granulatu gumowego widoczne są na licznych placach zabaw. Ten sam materiał można wykorzystać w wielu różnych miejscach z różnym przeznaczeniem w przestrzeni publicznej. W odróżnieniu od tradycyjnych betonowych zapór, zapory gumowe nadadzą każdemu miejscu indywidualny i niepowtarzalny wygląd, który może stać się znakiem rozpoznawczym wyróżniającym naszą przestrzeń.

gumowe kule i półkule

 
bezpiecznanawierzchnia.pl