Bezpieczna nawierzchnia

bezpieczna nawierzchnia z płyt gumowych
bezpieczna nawierzchnia wylewana z elementami interaktywnymi
gumowe półkule na plac zabaw
wielokolorowa nawierzchnia z płyt gumowych
górka z nawierzchni wylewanej
Steppery z gumy na plac zabaw
Gumowe kształty S i gumowe kształty C
moduly gumowe do piaskownicy
Zwierzęta gumowe na plac zabaw
Maty przerostowe pod plac zabaw
piaskownica sześciany gumowe
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Gumowe płyty tarasowe

Płyty gumowe na taras

Szukasz niebanalnych pomysłów na urządzenie przytulnego tarasu? Do takiego miejsca warto dobrać odpowiednie materiały wykończeniowe, ponieważ to ich cechy mogą zwiększyć komfort korzystania z tarasowej przestrzeni. Jednymi z materiałów, które dobrze sprawdzą się jako wykończenie tego typu nawierzchni, są gumowe płyty tarasowe. Takie rozwiązanie jest zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Odpowiednio dobrane płyty gumowe na taras wpłyną na osiągnięcie przyjemnego klimatu tej przestrzeni. Stabilizowana, wzmocniona struktura zabezpiecza nawierzchnię przed trwałymi odkształceniami — można bez przeszkód postawić na niej meble ogrodowe. Płyty gumowe na taras bądź balkon zdecydowanie zwiększą komfort użytkowania tej przestrzeni.

Płyty gumowe tarasowe — komfortowe i bezpieczne wykończenie tarasu

Ciekawym rozwiązaniem wykończenia tarasowej nawierzchni są płyty EUROFLEX®. Można je ułożyć w dowolne, geometryczne wzory lub podzielić kolorystycznie. Płyty gumowe tarasowe charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. Jedną z głównych zalet takiej nawierzchni jest to, że gumowe płytki tarasowe są miękkie, a ta cecha wpływa na komfort ich użytkowania. Płyty tarasowe gumowe to konstrukcyjna kombinacja wygody i estetyki. Jesteśmy zdania, że nawierzchnie na tarasy powinny być bezpieczne oferowane przez nas gumowe płytki tarasowe takie właśnie są! Możesz mieć pewność, że będą służyły Ci wiele lat. Płytki tarasowe gumowe będą się prezentować elegancko oraz nie utracą swoich właściwości, a także funkcjonalności.

Przyjemnie jest wyjść boso na zewnątrz, kiedy pod stopami znajdują się miękkie płyty gumowe na taras…

Gumowe płyty tarasowe

 

Nawierzchnia największym urządzeniem zabawowym?

Nawierzchnia na placu zabaw może być największym i najlepszym elementem zabawowym. Odpowiednio zaprojektowana, może w znacznym stopniu wzbogacić wrażenia z zabawy, ułatwiać dostęp, dodać placowi koloru, różnorodności, a nawet zawierać elementy zabawowe w formie ukształtowania terenu, zamontowanych elementów interaktywnych, oraz integracyjnej gry planszowe w skali maxi. Przykładem mogą być nasze gotowe gry w formie płyt gumowych. Posiadamy w ofercie cztery rodzaje gier wraz z pionkami: szachy, warcaby, młynek i chińczyk.

 

Gra podwórkowa z płyt gumowych

 

Bezpieczne boiska szkolne

Kiedy zastanawiamy się nad bezpieczeństwem w szkołach, najpierw przychodzą nam na myśl zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć nasze pociechy. Rozważamy wypadki, do których doszło na szkolnych boiskach, analizujemy sytuacje, w których można byłoby uniknąć konkretnego zdarzenia, i dochodzimy do wniosku, że gdyby nie zaniedbane szkolne boiska, asfaltowa czy betonowa nawierzchnia, nierówny, pofałdowany teren, mogło by nie dojść do nieszczęśliwego zdarzenia.

dziecidzieciZaniedbane obiekty przeznaczone do zabaw, to miejsca, które zasługują na szczególną uwagę. Dzieci bowiem chętnie wykorzystują każdą pustą przestrzeń do gry w piłkę, nie wiedząc, że na każdym kroku czyhają tu niebezpieczeństwa. Zardzewiałe metalowe bramki, wystające pręty z ławek, gwoździe rozdzierające odzież zagrażają dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

Gadatliwa guma

interaktywna gra Game Floor jest zintegrowana w nawierzchn

Game Floor

Nawierzchnia jest zazwyczaj elementem koniecznym na placu zabaw z uwagi na bezpieczeństwo, ale może stać się również czynnym elementem tego placu, kiedy zamontujemy w niej gry interaktywne. Proste rozwiązanie z prądem generowanym przez użytkownika, a więc bez drogiego doprowadzenia prądu, Game Floor daje dzieciom do dyspozycji 4 różne gry, na podstawie 4 lub 8 sensorów, które emitują światła w różnych kolorach i reagują na ruch użytkownika.

Place zabaw (bez urządzeń)

Place zabaw przy szkołach, przedszkolach, żłobkach.

Nawet kiedy przestrzeń nie jest zagospodarowana, istnieje ryzyko upadku, dlatego wykonanie dobrej jakości nawierzchni, daje gwarancję bezpieczniejszej zabawy. Z ozdobnymi płytami można kreatywnie tworzyć wielofunkcyjny plac szkolny, który sprawdzi się podczas zabawy, spotkań w dużych grupach, zajęciach sportowych. Atrakcyjność placu możemy zwiększyć poprzez doposażenie w sześciany i kule gumowe. Takie elementy mogą zarówno służyć do zabawy jak i być używane podczas lekcji na zewnątrz lub spotkań z rodzicami. Chętnie przedstawimy nasze koncepcje dopasowane dla Państwa potrzeb.

plac zabaw płyty z wzorami

Nawierzchnia SBR a EPDM – podobieństwa i różnice

plac zabaw z płytami gumowymi SBR

W Polsce, z roku na rok, rośnie zainteresowanie nawierzchniami gumowymi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że posiadają one szereg zalet: świetnie amortyzują upadki, są antypoślizgowe, bezpieczne, a poza tym trwałe i wytrzymałe. Podłoże to doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie panują zmienne warunki pogodowe – są perfekcyjne na polską aurę, bowiem niestraszne im upały czy srogie zimy. Jeżeli zastanawiasz się nad tym:
– Czym charakteryzują się płyty EPDM i SBR?
– Jakie są zasadniczo różnice/podobieństwa pomiędzy płatami gumowymi EPDM a SBR?
– Jakie mają zastosowanie?
…, to w poniższym wpisie znajdują się odpowiedzi na wyżej postawione pytania.

Pola golfowe

Jako driving range do golfa konieczna jest trwała powierzchnia odporna na uderzenia i intensywne użytkowanie. Płyty gumowe SBR oraz gumowe kostki imitujące bruk, świetnie się do tego nadają. Trenowanie i szlifowanie technik w takim otoczeniu, to sama przyjemność.

 

Nawierzchnia na pola golfowe

Słupy gumowe zamiast słupów betonowych?

kolorowe gumowe sześciany na plac zabaw

Blokady betonowe są powszechnie używanym elementem w przestrzeni publicznej: betonowe półkule, sześciany, stanowią zapory parkingowe, oddzielają ulice od chodników, uniemożliwiają ruch do parku. Ale zamiast słupów betonowych może warto się zastanowić nad słupami gumowymi? Ma to kilka istotnych zalet:

- Zapora gumowa jest bardziej odporna na uderzenia - jest oczywiście mniej twarda, ale dzięki elastyczności nie ulegnie tak szybko uszkodzeniu.

- Jest bezpieczniejsza tam, gdzie jest mało miejsca. Zmniejsza ryzyko zarysowań samochodów na parkingu i nie oznacza to wcale, że ta gumowa blokada łatwiej się podaje w przypadku lekkiego uderzenia w porównaniu do blokadą betonową. Półkule lub sześciany gumowe będą tak samo efektywnie powstrzymywać niepożądany ruch.

Miasto kolorowe, przyjazne, wyjątkowe

Piękne i miękkie kształty gumowe w przesztrzenie miejskim

Zaprojektuj przestrzeń miejską pełną kolorów, tak aby pokazać nowe nastroje i optymizm. Zachęć ludzi do wyjścia na zewnątrz, do korzystanie z przestrzeni w aktywny sposób. Gumowe produkty dają możliwość pięknego  ozdobienia miasta. Szeroka gama kolorów pozwala na umieszczenie ciekawych i pozytywnych akcentów w projektach aranżacji przestrzeni. Guma jest świetnym izolatorem, więc przyjemnie będzie nam na niej siedzieć, a uczucie zimna jak w przypadku betonu będzie nam obce. Niewątpliwą zaletą jest elastyczność dzięki której produkty są bardziej miękkie od innych.

Prawidłowe przygotowanie podłoża pod nawierzchnie bezpieczne

montaż bezpiecznej nawierzchni

Wykonane z płyt gumowych – nawierzchnie bezpieczne – tworzą elastyczne, amortyzujące i antypoślizgowe podłoża, których najważniejszym zadaniem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Perfekcyjnie sprawdzą się one na placach zabaw, siłowniach plenerowych, boiskach sportowych, a także przydomowych tarasach. Poza tym są wykorzystywane również wokół biurowców, szpitali bądź ośrodków rehabilitacyjnych. Pojawia się pytanie, jak prawidłowo przygotować podłoże pod nawierzchnię określaną jako bezpieczna?

 
bezpiecznanawierzchnia.pl